Rozvaha pohybu s Matějem Jurenkou (SK)

Jedinečný seberozvojový zážitek poprvé v Praze!
28. - 29. 4. 2023

Představte si nejvyšší možnou kvalitu svého života.

A přesně tu si zasloužíte. Ale jak se k ní dostat a jen tak ji neztratit? Udělejte první krok
s workshopem Matěje Jurenky a jeho metodou Rozvaha pohybu, která vede k ozdravení těla, rozjasnění mysli a naslouchání duše.

O METODĚ

Rozvaha pohybu je nedogmatická metoda založená na myšlence seberozvoje prostřednictvím vlastního těla. Kombinuje prvky jógy, kalanetiky, akrobacie, tance a bojových umění. Metoda vychází z více než dvacetileté pohybové praxe svého zakladatele Mateje Jurenky.
Více o metodě 

O ZAKLADATELI

Slovenský rodák Matej Jurenka se pohybovým uměním zabývá více než 20 let. Spolu s tím se neustále vzdělává v oblasti léčitelství, psychoterapie a rozvíjení přirozené spirituality. Věnuje se výuce pohybového umění, meditace a metod vedoucích k celistvímu zdraví. Nyní už 10 let žije ve své jurtě mezi lesy na středním Slovensku. Více o Matejovi zjistíte zde.

Objevte, jak plně rozvinout potenciál těla
a jak se skrze něj propojit s vlastní podstatou. 

A objevte to už v rámci dubna na víkendovém workshopu, který se skládá z pátečního seznamovacího kruhu a intenzivního sobotního programu. Svoji zkušenost můžete
navíc obohatit nedělním programem Stabilita a inverzní pozice.

Co vás čeká a v čem vás může workshop posunout?

 • Zpevnění a kultivace těla 
 • Podpora zdraví
 • Posílení sebevědomí a sebedůvěry
 • Rozvinutí svého tvůrčího potenciálu
 • Překonání strachu a úzkosti
 • Rozpoznání životního cíle
 • Nalezení rovnováhy
Program

Pátek 28. dubna
Úvodní naladění 18:00 – 20:30
Matěj nám bude vyprávět o svém pobytu u mongolských a jihoamerických šamanů a prozradí něco o své cestě k vědomí. Otevřeme se společnému záměru a uvědomíme si, kde se nacházíme na své životní cestě. Sami se sebou se hlouběji propojíme skrze zpěv a zvuk bubnu.

Tohle setkání je otevřené i těm, kteří se na workshop nechystají ale rádi by poznali Matěje a užili si večer v komunitním kruhu. Vstupné dobrovolné.

Sobota 29. dubna
Dopolední blok 9:30 – 12:30
Začneme meditací a budeme pokračovat dechovými technikami. Seznámíme se s elementární energií proudící naším tělem. Poté si vyzkoušíme sestavu Rozvaha pohybu, která je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Zaměříme se na pružnost a ohebnost těla a dopoledne zakončíme diskusí na téma Bůh, duše a životní cíl.

Přestávka na oběd 12:30 – 14:00
Během polední přestávky si můžete zajít na oběd v okolí Prahy 1 nebo si pochutnat
na tom, co si přinesete z domova. V případě dostatečného zájmu můžeme zabezpečit veganský catering.

Nepovinné sdílení zážitků z ranní praxe 14:00 – 15:00

Odpolední blok 15:00 – 18:00

Odpoledne opět zahájíme společnou meditací. Pak se seznámíme s energetickými pečetěmi neboli mudrami, které nám pomohou dostat se do souladu s naším životním záměrem. Budeme pokračovat fyzickým cvičením metody Rozvaha pohybu. Zaměříme se na sílu a pevnost těla.
Den uzavřeme diskusí na téma Vědomý život a vědomé umírání.

Cena za páteční večer a celodenní sobotní program je 1 790 Kč
Cena za jeden blok je 890 Kč

Svou pohybovou a duchovní praxi můžete s Matějem
rozvíjet i v neděli na workshopu Stabilita a Inverzní Pozice!

Cena za kombinovanou vstupenku na sobotní i nedělní workshop je 2 390 Kč 

CO SI PŘINÉST?

Podložku na cvičení, meditační polštářek, zápisník, případně deku nebo šálu a osobní předmět, který můžete položit na oltář – pírko, krystal, amulet či cokoliv jiného. Nebojte, váš osobní předmět si po workshopu odnesete zpátky domů.

Akce proběhne v centru Tibet Open House na adrese Školská 693/28, Praha 1.

 

Pro více informací komunita@objevse.cz

Julia Krakova

Finding your life passion and potential with Human Design

Important: To prepare for the workshop please make sure you create your HD chart online and bring it with you for the meeting (print it or have it downloaded on your phone). Visit the website where you will find the direction to create the chart: http://hdwithjulia.tilda.ws/english

In this insightful and interactive workshop, Julia will introduce how the timeless Human Design system can bring clarity and guidance in finding the right path of expression in your life. You will explore exercises and techniques for a deeper understanding of the system and taste its effectiveness in finding your true passions and potential which you might have not known so far.

Hana Jansová

Světlo a stín ve mně

Workshop

Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde nablízku svítí světlo. Ruth Rendell

Dovoluji si otevřít v nejtemnější části roku  (v době mezi Samhaimem a Zimním slunovratem), v čase hluboké introspekce, téma světlo a stínu ve mně. Pokud v sobě nosím nepřiznaný stín, něco, o čem nevím/nechci vědět/nebo vím, ale chci se toho zbavit, potlačit, tak to nevede k míru. Protože pokud nejsem plně spojena například se svou krutostí či leností, nevím, co je to skutečná laskavost a činorodost. Zkusíme tyto stinné části trochu „nasvítit“, uvidět je a pohrát si s nimi. Prakticky se ukotvíme v těle, hravou formou si osaháme naší světlou i temnější stránku. Bude příležitost spojit se se svým stínem, přijmout tuto část sebe sama, čímž dáme prostor růstu k větší plnosti.

Co můžu získat:

 • laskavější pohled a propojení se svým stínem
 • uvědomění toho, jak pestré osobnosti jsme
 • fajn pocit, že jsem to dal/dala
 • nadhled, humor, sebepřijetí :-)

Eliška Šimek Polzerová

Ženský kruh: dotkni se sebe sama

Workshop

Léčivý přijímající kruh, kde se jako žena můžeš plně projevit. Být viděna i slyšena, budeš-li si to přát. Prijď si ho společně s ostatními ženami prožít.
Vyzkoušíme si propojení s naším tělem prostřednictvím vědomého vnímání a doteku, pohybu a vizualizace, přičemž se zaměříme na práci s lůnem, srdcem a krční čakrou. V bezpečném a laskavém prostředí s podporou všech žen v kruhu budeme prohlubovat sebepřijetí, otevřenost, uzemnění, spojení s našimi kořeny a hlubší pochopení naší ženské podstaty.

Bára Tenčlová

Touch Therapy: Důležitost vědomého doteku v různých aspektech života

Praktický workshop, kde si vyzkoušíme jak se vědomě dotýkat sebe sama a druhých, co vlastně znamená přinést do našich doteků a kontaktů vědomí a všímavost, jak jej kultivovat a jak moc je to důležité i v dalších aspektech našeho života.

Daniel Trpák

Porozumění duality života jako systému pro porozumění sebe sama

Jak funguje polarita ženy a muže v každém z nás?

Proč máme pocit, že se nám dějí pořád ty stejné věci dokola? 

Jaký vliv na kvalitu našeho života může mít náš vlastní porod, dle výzkumů Stanislava Grofa a téma BPM (Bazálních perinatálních matric). 

Budu povídat o individuálním vnímání světa skrze ženskou a mužskou stránku v každém z nás, ale i o širších rámcích a kontextech pro hlubší pochopení v čem, jak a proč žijeme jak žijeme. 

Účastníci si odnesou náhled na sebe sama zase z jiné perspektivy a praktické nástroje, jak prohlubovat soucit se sebou, léčit svá vnitřní zranění a jak se v těžkostech zklidňovat a vracet k sobě.

Ondřej Ohana Sedláček

Síla bratrství: Mužský kruh

Workshop

Mužský kruh je prostorem pro muže otevřít se, vyzkoušet si vědomě pracovat se svou vnitřní i vnější sílou, propojit se sám se sebou, zažít vzájemnou oporu a bratřství a rozplynout emocionální bariéry na cestě nejen k síle a odvaze, ale také k umění cítít, umění vyjádřit emoce a posílit svoji mužskou část skrz praxe jako grounding, tělová cvičení, meditace a sdílení. Být tady jeden pro druhého. Vytvořit  přátelství, které mají hloubku a přesah.

Bez souzení a soupeření. V opravdovosti, důvěře a podpoře jeden druhého. Bez ohledu na věk, vzdělání nebo zkušenosti.

Amar Ibrahim

Návrat ke kořenům který tě zocelí: Interaktivní diskuze s instruktorem kurzů přežití

Amar je už 20 let věnuje teorii i praxi přežití v extrémních situacích.
V této interaktivní diskuzi ukáže cestu z uspěchanosti naší od přírody odtržené společnosti.

Martina Jeličić

Hudební lázeň

Účinky Hudební lázně jsou blahodárné na celý organismus a to na úrovni tělesné, emocionální, mentální i spirituální. Během lázně uslyšíte hudební nástroje z celého světa, jako například šamanský buben, indiánskou flétnu, deštný sloup, sundrum, shrutibox, zvonkohry a další.

Lázní doprovází i magický zpěv, který zve do prostoru uvnitř a otevírá vás vašemu srdci a komunikaci se svou duší. Jedná se o komplexní prožitek na mnoha úrovních.

Jan Kramář a Ganesham

Kruh písní srdce

Časoprostor pro společné rozeznění srdcí a oslava možnosti být spolu s volným hudebním seskupením Ganesham pod vedením Honzu Kramáře.

Mantrování může být pro každého něčím jiným. Co nás však všechny při mantrování spojuje je společný prostor, hluboce léčivý potenciál hudby, setkání a forma, která je univerzální všem kulturám, v moderní společnosti však těžko dostupná. Moment, kdy se v podobně naladěném společnu otevírá příležitost k léčení, nazírání podstaty našich každodenních i nevšedních patálií a jakási zvláštní přítomná síla takového setkání, která do všech našich snah přináší kvalitu světla, naděje a krásy, vždy jaksi čekající na naše niterné pozvání.

Petr Vašák

Božský dech - hudební a dechová cesta do síly, přirozenosti a čistého bytí

Workshop

Intenzivní vedená dechová terapie za účelem hluboké vnitřní práce na sobě a zároveň oslava života. Tenhle prožitek může vést k posunu na své životní cestě, vyčištění bloků, bolestí a traumata, optimalizování a vyrovnávaní vaši mysli, těla i duše, sebeléčení pomocí své vlastní životní energie, objevení síly, lásky, harmonii, vděčnosti a svých darů.

Celé dýchání je doprovázeno s hlubokou intuitivní muzikoterapií a podporující hudbou v bezpečném kruhu a úplném přijetí.

Markéta Faustová

Prožitková ladící jóga za doprovodu handpanu

Workshop

Budeme se ladit na celý den lahodnou lekcí plynoucí jógy, která víc než o správném provedení ásán bude o prožitku. A bude to ladit. Vesmírný handpan a jemnost našeho dechu a našich těl. Přijď se uvolnit, protáhnout, nacítit i zacítit.

Jan Burian

Sebepřijetí - Jak se spřátelit sám se sebou díky všímavosti a laskavosti

Workshop

Co se na workshopu naučíte:

 • Jak nebýt k sobě tak tvrdí.
 • Jak zvládat náročné emoce s větší lehkostí.
 • Jak získat motivaci díky povzbuzení místo kritizování.
 • Praktická cvičení, která si můžete dále zkoušet doma.
 • Stručný přehled vědeckého výzkumu všímavosti a laskavosti

 

Sebepřijetí neznamená, že se vzdáme naděje, že bychom mohli změnit sebe nebo situaci ve které jsme. V těch situacích, které jde změnit, může sebepřijetí dodat stabilitu a odvahu ke klidné, kreativní a vytrvalé práci na změně. V situacích, které změnit nejde, se mohu naučit prožít obavy, hněv, smutek a truchlení jako přirozenou součást života.  Místo abychom se nechali spoutat zoufalstvím a beznadějí zaměříme se na to, že i neúspěch nebo ztráta nám může přinést nové podněty do života.

Matej Jurenka

Základy Rozvahy Pohybu - Telo ako Brána k Blaženosti

Workshop

Naše telo je nástrojom nášho vedomia a pohyb je jeho zakladným vyjadrením. Pohyb, ktorý je vedome vykonávaný s konkrétnym účelom. Metóda Rozvaha Pohybu je pohybovou metódou zameranou na zušľachtenie sily, pevnosti, ohybnosti, rovnováhy a ladnosti skrze pohyb.

Jej zakladateľom je Matej Jurenka, ktorý má dlhoročné skúsenosti s jogou, kalistenikou, akrobaciou, ale aj s dychovými technikami a meditáciou.

Účastníci workshopu sa budú učiť pracovať so svojim telom v súlade so svojimi momentálnymi možnosťami. Naučia sa rozpúšťať telesné obmedzenia a podporiť svoje zdravie, správne dýchať a tvarovať si svoje telo. Účasť na tomto workshope vedie k samostatnému cvičeniu pomocou osvojených techník.

Cesta k holistickému zdraviu: jógový životní štýl nie len pre jogínov

Přednáška

Inšpirujte sa Matejovými dlhoročnými skúsenosťami s osvojovaním si zdravých denných návykov. Dozviete sa ako krok za krokom implementovať pozitívne zmeny do denného života a ako nájsť cestu k fyzickej, mentálnej a duševnej harmónii nie len z pohľadu jógovej filozofie.

Joseph Pepe Danza

Koncert Oceán Zvuku

Magický hudebník rozehraje různorodé etnické nástroje –⁠ Bansuri, Shakuhachi, Kytara, Kantele, Djembe, Spívajíci misky a klávesy společně se zpěvem. Zenový mistr provede plně improvizovanou hudební lázní, která se lehce přehoupne do taneční meditace v rytmech hudby světa, Raga, Japonského Zen, Jazzu i Psychedelia. Pepe se narodil v Uruguaji a celý život zasvětil hraní na etnické nástroje až ho média nazvali „extrémní multi-instrumentalista“. Věří, že hudba samotná je nástrojem k vnitřní transformaci.

Zen and Tantra Yoga workshop

A session that compares the benefits, common elements and differences of these ancient traditions. This workshop is eminently practical. Pepe shares techniques from both traditions and also touches upon the physical element and techniques to enhance the energetic and sacred potentials. The session includes live Shakuhachi zen flute meditations.

Otakara Svobodová

Otevírací kakao rituál

Kakaová ceremonie bude otevírat v záměru OBJEV SE celou akci a tak i tebe. 

Zvolené ceremoniální kakao pro tento krásný a odvážný záměr je velmi jemné, ale má svou sílu. Pochází s malé kolumbijské farmičky krásných lidí, kteří láskyplně pěstují každý kakaovník s největší láskou a uvědoměním. Proto to velmi připomíná i spojení celé nádherné rodiny Objevse, který tento projekt dávají dohromady. 

Energie lásky se nám na zem zhmotnila ve formě kakaa, aby svou energií mohla naplnit každého z nás a rozzářit. Je to nápoj bohů a bohyň, královen a králů. Otevírá naše srdce, otevírá naše tělo a pozvedává naše vědomí. 

Naladíme se společně na záměr OBJEVSE, poté dojde k propojení tebe s kakaem skrze společný iniciační přípitek. Poté se necháme unášet přítomností pomocí meditace a živé hudby.

Anna Vašinová

Aktivní Meditace: Poznání a opečování sebe sama

Workshop

 ~ uvolnění emocí, opečování svého nitra ~ propojení

~ přijďte se opečovat a nechat v sobě dosednout všechny zážitky z celého objevse.

Toto společné setkání bude mít více částí. Na začátku se podíváme do nitra a opečujeme a uvolníme emoční nánosy, které nám neslouží, skrze aktivnější meditaci, dále se podíváme, jaké části v nás potřebují pozornost, a ty pomocí speciálních technik opečujeme.

Vyzkoušíme si  techniky, které jsou z vnějšího pohledu jednoduché, ale uvnitř jsou velice hluboké a léčivé. 

Život nám toho přináší spoustu, a když v sobě cítíme stabilitu a víme, jak se podpořit v momentech, kdy je to vně divoké, pak máme klíč ke spokojenému životu, naplněného láskou. 

Na pozadí všeho čím společně projdeme je umění laskavosti a smiření. 

Zdroj lásky v našem nitru je, potřebuje jen dostat prostor se otevřít. Ten prostor se otevírá, když se uvolníme a zklidníme.

Lenka Lišková

Aby mysl měla smysl: jak efektivně měnit podvědomá přesvědčení a rozluštit svůj potenciál

Přednáška

 • co jsou a jak vznikají podvědomá přesvědčení.
 • jste ti vy nebo jen soubor přesvědčení?
 • jaký vliv mají na náš život
 • jak je efektivně měnit. (Praktická ukázka)
 • info o metodě PSYCH-K a jak funguje.

vítej v kruhu