nacházíme krásu vnitřních světů přes náš hlas

hlas kruhu

Hlas, zpěv, zvuk a hudba neoddělitelně patří k naší cestě hledání vnitřního pokoje a radosti. Potkávat se s podobně naladěnými lidmi v kruhu a nebát se ze sebe vydat zvuk je vždy osvobozující zážitek pro tělo a mysl. A proto vytváříme příležitost objevit svůj hlas jako nástroj k vnitřní svobodě a sebe-vyjádření.

  • 00Dní
  • 00Hodin
  • 00Minut
  • 00Sekund

Zveme vás na prožitkový retreat uprostřed města kde se skutečně setkáte se svým hlasem.

Unikátní víkendový workshop objevování hlasu jako delikátní cesty k sebepoznání.

Nalaďte sa na svůj vnitřní dar a objevte sílu vlastního hlasu v léčivém kruhu pod vedením zkušených hlasových a hudebních průvodců. 

Martina Jeličić, Lenka Boháčová Jankovská a Štěpán Faun nás během třech dní naučí vědomě používat nástroj, který máme vždy s sebou – náš hlas – a to není jen o zpěvu!

Naším cílem je porozumění svému tělu, hluboké uvolnění, léčení, sebe-vyjádření a nalezení radosti a spontánnosti v každodenním životě.

Proč se s námi vydat na cestu práce hlasem?

Hlasový projev a zpěv nám pomáhá k otevření se a uvědomění si své podstaty. Ukazuje nám jak se povznést nad běžná omezení a jak být ve své plnosti a síle. Během  workshopu poznáme a vyzkoušíme zvukové, hlasové, dýchací a pohybové metody, které nám pomůžou objevit plný potenciál našeho hlasu a odneseme si tak pevné základy hlasové práce, kterou můžeme nadále rozvíjet.

Společným hlasovým projevem v kruhu se můžeme napojit nejen na sebe, ale i vzájemně a učit se vnímat lidské propojení na hlubší úrovni a harmonizovat tak naše okolí.

Naše setkání vyvrcholí otevřeným hudebním kruhem za doprovodu Štěpána Fauna, ve kterém dáme našemu hlasu volnost při zpěvu a tak oslavíme společné prožitky.

Vizí Hlasu Kruhu je vytvorit stabilní skupinu, ktorá chce v cestě hlasové slobody pokračovat a pravidelně se s námi potkávat při hlasové práci a zpěvu.

Co je potřebné k účasti?

Nejsou potřebné zkušenosti s prací s hlasem nebo zpěvem.

Během workshopu budeme intenzivně pracovat a dotýkat se hlubších krajin, tedy účast je možná pouze na celém programu.

Na závěrečný hudební kruh v neděli si účastníci workshopu mohou pozvat rodinu nebo přátele.

Hlas Kruhu má omezenou kapacitu a jeho cena je 3 950 Kč na osobu.

Pokud máte doplňující otázky nebo je cena pro vás příliš vysoká, napište nám na komunita@objevse.cz.

harmonogram

Program (podrobné informace a finální program budou zaslány potvrzeným účastníkům)

Pátek 7.10.

  • 17:00 – 19:30: Martina Jeličić – Otevření kruhu – Úvod a zvuková lázeň

 

Sobota 8.10.

  • 10:00 – 17:00: Martina Jeličić – dva workshopové bloky (včetně přestávky na oběd, odpočinek a sdílení)

 

Neděle 9.10.

  • 10:00 – 13:30: Lenka Boháčová Jankovská – Workshopový blok: Tělo jako hudební nástroj a     hlasová tvořivost a improvizace
  • 13:30 – 16:00: Přestávka na oběd a závěrečné sdílení
  • 16:00 – 18:00: Otevřený hudební kruh – Štěpán Faun

naši průvodci

Martina díky zvukoterapii, kterou vystudovala v Anglii, mohla spojit svou lásku k hudbě a zpěvu s objevováním toho, kým opravdu jsme a čeho jsme součástí. Magií svého hlasu a hudebních nástrojů z celého světa vytváří prostor pro spojení se s touto naší podstatou, pro návrat domů. I díky její vlastní cestě ji nepřestává fascinovat potenciál hlasu, jako nástroje k vlastnímu léčení, naladění, objevení své vlastní síly a přímému napojení se na náš zdroj. 

Martina nás povede hlubokou cestou objevování svého hlasu a díky tomu i sobě sama.

´Při společném intuitivním zpěvu vzniká něco tak krásného, že se to slovy ani nedá vyjádřit.´

Profesionální zpěvačka a vokální koučka. Sólově zpívá od roku 2000. Vystudovala jazzový zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Autorsky působí v hudebních projektech Lena Yellow (soul-jazz), Mateřská.com (avantgardní rap) a Yellow Sisters (a cappella). Věnuje se práci s hlasem – vyučuje skupiny i jednotlivce. Vydala 11 studiových alb a na řadě dalších spolupracovala jako host. Jedním z nejsilnějších životních a hudebních zážitků pro ni bylo cestování po Evropě a Africe se street-performance programem.
Lenka nás naučí pracovat s dechem a vědomě vnímat své tělo jako hudební nástroj. Spolu s ní se budeme věnovat uchopení základních principů, hlasové tvořivosti a improvizaci, a také zažijeme písně různých kultur, rytmus, vícehlasy a hlasovou harmonii.

„Zpěv je moje životní cesta. Miluji výzvy a osobní růst. Objevování daru hlasu a vědomá práce s tělem mě den za dnem přivádí k hlubšímu poznání sebe sama a větší autenticitě ve zpěvu i v životě. Otevírání a prozkoumávání hlasu přináší svobodu a v kruhu nás propojuje s celkem. Za možnost sdílet své dary a navzájem se inspirovat jsem velice vděčná.

Muzikant, zpěvák, kytarista, hudební vypravěč a služebník, básník a kazatel. Faunova hudba může být čistě instumentální anebo v písních či básních doprovázených kytarou, handpanem, loopingem a dalšími nástroji. Je to poezie a próza s otevřeným koncem, začínající někdy někde. Je to pokus o zachycení nezachytitelného. Faun vypráví příběhy, zpívá písně, hraje a doprovází – ceremonie, procesy, meditace, rituály, obřady.
Skrz léta hraní v sobě objevil a osvojil si schopnost napojit se na probíhající záležitost a s odpovídající intenzitou ji podpořit tak, že posluchač, či účastník je hudbou veden hlouběji a dál než by bylo možné bez hudby.
V současné době vystupuje sólově nebo s kapelou Svantreya, pracuje na albu, připravuje online setkávání a individuální hudební zážitky.

Štepánovo umění společně zažijeme během závěrečného otevřeného hudebního kruhu, který povede jako oslavu života na nové cestě hlasem.